Pedagodzy

Szkoła oferuje naukę na najwyższym poziomie. Nauczyciele oprócz wykształcenia posiadają pasję do swojego zawodu, czynnie występują na scenie a swoje doświadczenie przekazują uczniom z pełnym zaangażowaniem.

Pani Baletka Ewa Budny - Orłowska

Tancerka, pedagog, choreograf

Ewa Budny-Orłowska

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba”. Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Łącząc pracę ze studiami ukończyła wydział V na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Taniec, specjalizacja Pedagogika Baletowa oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę solistki rozwijała także współpracując ze sceną baletową Teatru Palladium, w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej. Występowała w spektaklach operetkowych i jazzowych Teatru Muzycznego i Teatru Rampa. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka. Od 2013 roku współpracuje z Filharmonią Podlaską w musicalu „Upiór w Operze”, w Warszawie można ją oglądać w Teatrze Niewielkim w spektaklach dla dzieci. Uczniowie Szkoły Tańca Baletka kontynuują naukę w warszawskiej Szkole Baletowej oraz zdobywają liczne nagrody na konkursach. Jej pasją poza tańcem jest gotowanie i podróże. Jest mamą małej Lilki, która od pierwszych dni ćwiczy z mamą szpagaty.

Marysia Czechowicz

Maria Czechowicz

Tancerka, pedagog

Z tańcem spotkała się w wieku 5 w warszawskim zespole tańca ludowego „Lazurki”. W wieku 8 lat rozpoczęła edukację baletową początkowo w Studiu Taneczno-Aktorskim w Warszawie. Po roku, po pomyślnie zdanym egzaminie rozpoczęła edukację w Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W roku 2004-2005 debiutowała na dużej scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roli Amorka w balecie „Dziadek do orzechów”, następnie brała udział w „Magicznym Doremiku” oraz balecie „Romeo i Julia” wystawianym w Teatrze Narodowym.

Marta Żabka

Marta Żabka

Tancerka, pedagog, instruktorka fitness

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Swoją karierę rozpoczęła od współpracy z Operą Nova w Bydgoszczy zdobywając doświadczenie w rolach baletowych. Następnie przez wiele lat pracowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni spełniając się w rolach musicalowych i aktorskich. Ostatnio związana z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Absolwentka wydziału tańca na Uniwersytecie muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, posiada także uprawnienia instruktora fitness. Mama 4-letniego Franka, na zajęciach z dziećmi dzieli się swoją kreatywnością i miłością do tańca.

Katarzyna Pursa

Katarzyna Pursa

Tancerka, instruktorka i choreograf

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 15 lat pod okiem własnego brata – Jakuba Pursa w Studio Tańca Art Dance Complex. Po roku ciężkiej pracy została finalistką Krajowych Mistrzostw IDO, a w następnym sezonie reprezentowała Polskę jako solistka na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów zawodowych, m.in. udział w trasie koncertowej „Rock Loves Chopin” ze Stołeczną Estradą (Shenzen – Chiny, Wilno – Litwa), udział oraz zdobycie drugiego miejsca w show telewizyjnym „Got To Dance Tylko Taniec” oraz wiele innych projektów artystycznych. Jej podopieczni kilkakrotnie stanęli na podium Krajowych Mistrzostw IDO. W listopadzie 2018 roku współtworzyła i koordynowała pracę oprawy artystycznej Roksany Węgiel podczas Junior Eurovision Song Contest 2018 na Białorusi. Taniec to jej życiowa pasja, nieustannie szkoli się jako tancerka i instruktorka tańca zdobywając doświadczenie na licznych warsztatach i projektach, w których bierze udział.

Piotr Garczyński

Piotr Karol Garczyński

Tancerz, instruktor tańca

Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat w ZPIT UW Warszawianka. Wraz z zespołem występował w kraju i za granicą oraz osiągnął trzykrotne Mistrzostwo Polski w Tańcach Polskich . Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie  Tańczył między innymi w „Dziadku do Orzechów” na scenie TW czy w musicalu „Upiór w Operze” wraz z Teatrem Roma. Obecnie jest Tancerzem Solistą RZAWP. Warsztat pedagogiczny oraz techniki tańca jazzowego kształci współpracując z Piotrem Galińskim. Prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, a w wolnych chwilach zajmuje się animacją taneczną grup zagranicznych. Marzy o podróży tanecznej po Hiszpanii i krajach latynoamerykańskich. Motto: Taniec jest dobry na wszystko!

Monika Misiaszek

Monika Misiaszek

 Instruktorka jogi

  Związana z jogą od 2007 roku praktykowaną w nurcie Iyengara i Viniasy. W 2018 ukończyła kurs nauczycielski Viniasa Yoga Teacher RYT 200 w Astanga Yoga Studio w Warszawie oraz kurs Instruktora Jogi dla Dzieci pod okiem Agnieszki Lasoty. Marzy, aby każdy mógł spróbować praktyki w rytmie swojego oddechu, poczuć lepiej swoje ciało i usłyszeć co mówi. W nauczanie i praktykę wkłada swoje serce, dlatego każde zajęcia z nią są wyjątkowe.

Mariusz Karpiński

Mariusz Karpiński

Tancerz, pedagog tańca i instruktor jogi

Tancerz, pedagog tańca i instruktor jogi. Uczęszczał do Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego na wydziale Menedżer Animator Kultury. Od 2009 roku Tancerz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i Warszawskiej Opery Kameralnej. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia jogi metodą Sivanandy, która jest zarówno jego pasją i pomocą psychofizyczną dla siebie i ludzi, którzy żyją w pędzie otaczającej nas rzeczywistości.

Szkoła Tańca Baletka

Pierwsze zajęcia zawsze bez zobowiązań! Zapraszamy dzieci marzące o scenie i tiulowych spódniczkach oraz dorosłych, którzy chcą realizować swoją pasję do tańca, uczyć się nowych technik lub … spełniać marzenia z dzieciństwa.

Wykonanie: Globalmedia